Pytania i odpowiedzi

Kiedy wybrać konto zwykłe, a kiedy konto Firma?

Jeśli chcesz korzystać z Allegro jako osoba prywatna, wybierz zwykłe konto. Możesz je także współdzielić z małżonkiem. Wystarczy, że w ustawieniach konta dopiszesz jego dane. Natomiast Konto Firma dedykowane jest wszelkim podmiotom gospodarczym, prowadzącym profesjonalną działalność handlową. Takie konto może być obsługiwane także przez pracownika przedsiębiorstwa.

Dlaczego w formularzu rejestracji muszę podać datę urodzenia?

Podanie daty urodzenia podczas rejestracji pozwala nam określić, czy jesteś pełnoletni. Jeśli z informacji w formularzu wynika, że nie ukończyłeś 18 lat (ale masz więcej niż 13 lat), po zakończeniu rejestracji Twoje konto automatycznie uzyska status Junior.

Dlaczego muszę mieć skończone 13 lat, żeby zarejestrować konto na Allegro?

Zgodnie z obowiązującym prawem osoby, które ukończyły 13 rok życia (a nie przekroczyły 18 lat) nabywają ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Dlatego też wyłącznie za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych mogą one zarejestrować konto na Allegro. Takie konto - do czasu osiągnięcia pełnoletności przez użytkownika - ma status Junior. Posiadacze tego typu konta mają pewne ograniczenia w dostępie do niektórych usług, ale i tak bez większych przeszkód mogą realizować swoje potrzeby zakupowe i sprzedażowe.

Moje konto zostało zawieszone. Czy mogę zarejestrować nowe?

Aby założyć nowe konto, musisz najpierw wyjaśnić sprawę blokady poprzedniego konta i dostać zgodę serwisu na rejestrację kolejnego. Jeśli nie skontaktujesz się wcześniej z serwisem, każde nowo założone przez Ciebie konto będzie traktowane jako niezgodne z Regulaminem i może zostać zawieszone.

Co oznacza numer, który wyświetla się zamiast loginu?

Jeśli masz zamiar tylko kupować i nie zależy Ci na spersonalizowaniu swojego konta, możesz pominąć etap wyboru nazwy użytkownika. Wówczas w każdym miejscu serwisu, w którym widoczne są nazwy użytkowników (np. na karcie komentarzy), wyświetli się nadawany przez nas numer ID, inny dla każdego niezalogowanego użytkownika (np. Client: 12345678).W każdej chwili możesz jednak stworzyć własną nazwę użytkownika, szczególnie jeśli zechcesz aktywować sprzedaż.

Jak założyć konto przy okazji zakupu?

Chcesz kolejne zakupy robić w prosty sposób, bez konieczności podawania za każdym razem swoich danych i mieć dostęp do historii kupionych przedmiotów? Podczas zakupu zaznacz chceckbox "tak, chcę założyć konto podczas zakupu" oraz wpisz hasło, które umożliwi Ci logowanie, gdy do nas wrócisz.

Czy mogę zarejestrować kilka kont na Allegro?

Możesz posiadać kilka kont zarejestrowanych na swoje, poprawne, dane osobowe. Pamiętaj jednak, że korzystając z nich, nie możesz naruszać zasad, które obowiązują na Allegro.

Czy mogę zarejestrować więcej niż jedno konto na ten sam adres e-mail?

Adres e-mail jest unikalny i przypisany wyłącznie do jednego konta użytkownika, ponieważ stanowi ważne narzędzie komunikacji pomiędzy serwisem i użytkownikami, a także pomiędzy stronami transakcji. Nie ma zatem możliwości wykorzystania tego samego e-maila do rejestracji kilku kont.

Mieszkam za granicą. Czy mogę zarejestrować konto na Allegro?

Nawet niejedno. Formularze do uzupełnienia danych, zarówno dla kont zwykłych, jak i kont Firma, zostały tak skonstruowane, żeby uwzględnić potrzeby również użytkowników spoza Polski. Podanie danych osobowych i adresowych odbywa się jednorazowo dla każdej rejestracji i dane te są przechowywane zgodnie z wytycznymi GIODO.