Pełne bezpieczeństwo

Gdyby coś nie przypadło Ci do gustu po otrzymaniu przesyłki, jako konsument masz w większości przypadków ustawowe prawo do zwrotu towaru, jeśli kupiłeś przedmiot od przedsiębiorcy. Nie musisz nawet podawać powodu rezygnacji.

Zawsze bezpieczne

Co zrobić, gdy wyjątkowo zdarzy się, że zamówiony towar nie spełnia Twoich oczekiwań albo sprzedawca nie reaguje wystarczająco szybko na nasze zastrzeżenia? Jesteś bardzo mocno chroniony przez polskie prawo. Jeśli kupiłeś coś od przedsiębiorcy, jako konsument możesz w większości przypadków odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki, nawet jeśli po prostu się rozmyślisz.

Poza tym przysługuje Ci prawo rękojmi. Jeśli towar okazał się wadliwy lub niezgodny z umową, możesz złożyć reklamację u sprzedawcy i żądać obniżenia ceny, naprawy, wymiany na towar wolny od wad lub nawet odstąpić od umowy.

Transakcje na Allegro są bezpieczne, a dla pełnego komfortu istnieje Program Ochrony Kupujących. Dzięki niemu możesz odzyskać pieniądze wraz z kosztami przesyłki. Wystarczy tylko wypełnić wniosek i spełnić określone w regulaminie POK wymagania. Kupuj spokojnie i bez obaw, Program Ochrony Kupujących jest w pełni bezpłatny i obejmuje każdą transakcję zawartą poprzez Allegro.

Dowiedz się więcej