Włącz dodatkową ochronę i loguj się wygodniej

Chcesz jeszcze lepiej zabezpieczyć swoje konto Allegro? Włącz dwustopniowe logowanie z kodami SMS. Dzięki temu niepowołane osoby nie będą mogły zalogować się na Twoje konto. Usługa jest bezpłatna.

Zabezpiecz konto

Podwójne logowanie

Dwustopniowe logowanie działa zarówno na stronie allegro.pl, jak i w aplikacji na urządzeniach mobilnych. Jeśli nie chcesz za każdym razem wpisywać kodu z SMS-a, możesz oznaczyć swoje urządzenia jako zaufane.

Jak to działa?

Zwykle, aby zalogować się do Allegro, wystarczy znać login lub adres e-mail oraz hasło. Jeśli włączysz dwustopniowe uwierzytelnianie, przy logowaniu dostaniesz na swój numer telefonu jednorazowy kod do wpisania. Dzięki temu osoba niepowołana nie zaloguje się na Twoje konto bez Twojego telefonu.

Jak włączyć?

Podwójne logowanie włączysz w menu Moje Allegro w zakładce Bezpieczeństwo. Tam również ustawisz lub zmienisz numer telefonu, na który chcesz dostawać kody SMS. Możesz tutaj też usunąć zaufane urządzenia i zarządzać hasłami aplikacyjnymi.

Logowanie do WebAPI i Menedżera Sprzedaży

Jeśli włączysz dwustopniowe logowanie, do WebAPI i Menedżera Sprzedaży zalogujesz się tylko hasłem aplikacyjnym. Ustawisz je także w zakładce Bezpieczeństwo.

Dowiedz się więcej